Původně asi nejslabší mapa z prvního dílu RailSimulatoru doznala značných změn a nyní se dá říct, že je to konečně mapa opravdu připomínající nám relativně blízký německý region. Zhruba 80km dvojkolejná trať spojující města Hagen a Siegen může místy připomínat (alespoň vzdáleně) úsek tratě mezi Lovosicemi a Děčínem, resp. Bad Schandau. Trať vedoucí místy podél řeky pod svažujícími se kopci z obou stran nyní rozhodně stojí za to.

Mise

Wagon Hunt 

Použité klávesové zkratky odpovídají defaultnímu nastavení Rail Simulatoru.

Železniční společnost souhlasila s výpomocí místní ocelárně, které dochází vagóny pro dopravu ocele. Dnešní úkol je sestavit vlak vagónů pomocí DB294, z nákladiště v Grevenbrucku a dodat je do Kreuztalu.

Je dubnové ráno, tma, prší. Nacházíte se v Grevenbrucku na Siding6. Kousek za lokomotivou se nachází plošinové vagóny připravené k odvozu.

S citem k nim přijedete na vzdálenost nárazníků a vagóny připojíte pomocí SHIFT+CTRL+C.

Poté vedete vlak vpřed, zpočátku 40 kmh až do najetí na hlavní trať, pak sledujíce předvěsti, návěstidla a rychlostníky. Při míjení předvěsti ukazující VOLNO (dvě zelené) zabezpečovací zařízení zacinká - to je v pořádku.

Na poslední předvěsti před Kreuztalem svítí ale VÝSTRAHA (dvě žluté), a při minutí zabezpečovací systém INDUSI začne pískat. Musíte rychle stisknout Q na potvrzení, že víte o výstraze, jinak se aktivuje rychlobrzda a vlak bude automaticky zastaven.

Začněte brzdit, protože za dalším návěstidlem následuje jízda do odbočky. Brzdíte pod 40kmh. Normálně by INDUSI (v Německu) hlídalo průběh brzdění, ale nejsem si jist, že v RS je to simulováno.

Musíte ručně nastavit vlakovou cestu v 2D mapě (9) na KreuztalSiding5. Výhybky přepínáte SHIFT-MYŠ.

Na cílové koleji zastavíte a mise úspěšně končí.

Mise trvá necelou hodinu.

Sleep tight

V Hagenu přebíráte vlak Eurocity Sleeper jedoucí do Frankfurtu. Vlak vedete do Siegenu a zastavujete ve Werdohl, Finnentrop, Altenhundem a samozřejmě Siegen. Musíte dodržet maximální komfort cestujících.

Je krátce po páté hodině ranní, začíná svítat. Nacházíte se v Hagenu na 6. koleji. Vedete lokomotivu BR101 s 10 osobními vagóny.

V Hagenu je rychlost omezena na 40kmh, po najetí na hlavní trať sledujte předvěsti, návěstidla a rychlostníky. Při přibržďování je třeba přednostně používat elektrodynamickou brzdu EDB (,.).

Do stanic brzděte brzdou elektrodynamickou, dle potřeby pískujte (X), jakmile zhasne HoheAbbremsung, přidejte brzdu vlakovou(;'). Po zastavení odjistěte dveře vlaku (T) a pak čekejte na jejich zavření (nebo sledujte F3 sekci Destination).

Mimochodem, mně od Werdohlu přestala elektrodynamická brzda fungovat a musel jsem dojet na vlakovou. Stávalo se mi to do MK1 a myslel jsem že to MK1 opravil. Ale třeba jsem to nějak způsobil já. No, aspoň je to reálnější :-)

Před Siegenem klesají rychlostníky postupně na 60 kmh, na nádraží je pak 40kmh. Vlaková cesta je postavena automaticky.

U nástupiště zastavíte, odjistíte dveře a mise úspěšně končí. Vlak přebírá další strojvedoucí.

Ghost Train

Přebíráte osobní zastávkový vlak do Alteny, mezi pasažéry jsou i amatérští lovci duchů v cestě za vyšetřováním paranormálních jevů na hradě v Alteně. Je totiž Halloween, večer duchů. Očekávejte neočekávané ale nebuďte vystrašení.

Je před devátou hodinou večerní, poslední říjnový den. Prší. Nacházíte se ve Finnentropu na 1. koleji, kde přebíráte lokomotivu BR101 s 6 osobními vagóny.

První plánovaná zastávka bude v Plettenbergu. Vše probíhá normálně až do okamžiku, kdy průvodčí nahlásí, že poslední dva vagóny bezdůvodně blikají a že bude muset přesunout cestující. S dispečerem je dohodnuto, že po plánované zastávce v Plettenbergu zastavíte neplánovaně na Sidding3 a tam problém vyřešíte.

Před Plettenbergem je dvakrát za sebou VÝSTRAHA, takže potvrzujete INDUSI přijetí pomocí Q. Po zastavení odjistěte dveře soupravy (T) a přestavte na 2D mapě (9) vlakovou cestu na Siding3 (SHIFT CLICK).

 

Na Siding3 zastavte. Pasažéři byli přesunuti, do předních vozů, ale poslední dva vozy je z bezpečnostních důvodů nezbytné odpojit (F3, Oper). Jeden z lovců duchů prý viděl nějaké zjevení krátce před zhasínáním vozů! No, každopádně je možné pokračovat v jízdě. Pozor, trpasličí návěstidlo dává STUJ, je nutné postavit vlakovou cestu!

Další zastávka je ve Werdohlu, jeďte co to jde ať naženete zpoždění. Před Werdohlem brzděte EDB, je mokro, bude potřeba zřejmě pískovat (X), dobržďujte vlakovou brzdou.

Odjistěte dveře, počkejte na nastoupení pasažérů a pokračujte dál.

Uslyšeli jste mdlý vzdálený výkřik a vlak se roztřásl pod účinkem prudkého brzdění strženou záchrannou brzdou.

Jeden z lovců duchů uviděl v okně strašidlo a to ho vyděsilo tak že strhl záchrannou brzdu. Jak se později ukázalo, byl to jeho obraz ve skle.

Takže odbrzdit, počkat na natlakování brzd, přepínač směru a pokračujeme. To zase bude papírování ;-)

Cílovou (naštěstí) stanicí je Altena, kam k prvnímu nástupišti přijíždí náš strašidelný vlak. Pokochejte se starobylým hradem na skále.

Into the Misty

Přepravujete složený nákladní vlak z Haggenu do Lennestadt-Meggen. Podle předpovědi hrozí špatná viditelnost.

Na konci zasněženého lednového dne, před sedmou hodinou večerní, se nacházíte se ve Haggenu a přebíráte lokomotivu BR294. Úkolem je sestavit nákladní vlak a odvést do Lennestadt-Meggen.

Nejprve musíte připojit sedm vozů umístěných na Yard6. K tomu musíte nejprve postavit cestu skrz Yard8, pak Yard6, přijet opatrně k vozům a připojit je (CTRL-SHIFT-C).

Dále postavíte cestu na Yard9, kde je pět vozů. Ty připojíte (opět opatrně) na konec.

Postavíte cestu na hlavní kolej přes Gate9 a vyrazíte do Lennestardtu.

Následuje upozornění na riziko prokluzu u těžkého vlaku.

Před HA-KABEL si musíte postavit cestu na hlavní trať přes KabelGate1, kousek za místem, kde je návěst 40 pod mostem. Na seřadiště HA-KABEL vůbec nevjíždějte, ač tam počítač postavil cestu. Ona tamtudy jde cesta postavit taky ale na konci je STUJ a je navěky.

Za Hohenlimburgem svede počítač cestu mimo, je tam VÝSTRAHA a STUJ, je třeba přestavit výhybku zpět na hlavní kolej. Pak je další výstraha před Letmathe a 40kmh.

Před Werdohlem zase série výstrah a ve Werdohlu 40kmh.

Před Lennestadt-Meggen výstraha, je nutné postavit na Siding 1 a tam zastavit.

Jen ta mlha se nějak nedostavila :-)

Komentáře   

+5 #1 rw 2015-05-30 11:05
kde se to dá stáhnout??? :sad:
+1 #2 0101 2015-06-04 22:48
Cituji rw:
kde se to dá stáhnout??? :sad:

Trať byla součástí TS 2012+ a stále by měla být (ale nejsem si jist).
0 #3 rw 2015-07-21 17:36
Cituji Roman:
Cituji rw:
kde se to dá stáhnout??? :sad:

Trať byla součástí TS 2012+ a stále by měla být (ale nejsem si jist).

Já jsem si to mezitím stáhnul zdarma na www.railsimulator.net. Tam kliknete na Downoloads, pak na Add-ON, pak na Freeware Strecken, kde si najdete Hagen-Siegen Freeware.Objekty na www.Rail-Sim.de a koleje na www.railworks-austria.at.
0 #4 Juraj 2018-11-27 16:48
Trať sa dá kúpiť
aj na Steame :D

You have no rights to post comments. Please LOGIN.